KÁCENÍ MÁJE

POZVÁNÍ NA DEN DĚTÍ

22. 5. 2017

POZVÁNÍ   NA   DEN   DĚTÍ

Den dětí se bude konat v sobotu 27.5.2017 v rámci 4. ročníku Truckfestu.

Děti, které s budou chtít zúčastnit spanilé jízdy Trucků se mohou přihlásit v 10 hodin u prodejny, kde je p. Klepač rozdělí do jednotlivých vozidel.

Pro ostatní děti je sraz ve 12 hodin v hospodě, kde dostanou všechny malé občerstvení a informace o dalším programu.

Další program proběhne od 13 hodin v prostoru hřiště.

Pro děti vstup zdarma. Během dětského odpoledne mají vstup zdarma i dospělí.

Všichni jsou srdečně zváni

Informace o konání 31. zasedání ZO

17. 5. 2017

Dne 25.5.2017 v 18:00 hod. proběhne v kanceláři obecního úřadu zasedání ZO. Program jednání naleznete na tomto odkaze:

Informace o konání zasedání č. 31.pdf

Pálení čarodějnic

2. 5. 2017

paleni-carodejnic-2017.jpg

Pálení čarodějnic - Filipojakubská noc

Nedělní pálení ohňů zachytila nad ČR meteorologická stanice Metop – B. Byly to tisíce ohňů a nejvíce jich bylo v oblasti Vysočiny. Dříve se lidé zapalováním ohňů snažili chránit před čarodějnicemi, které se měly slétat na svůj sněm.

Obecním rozhlasem byla vyhlášena pozvánka na nedělní setkání u hřiště v 19 hodin. Hranice pro pálení ohně byla postavena o den dříve při stavění a zdobení tradiční májky. Děti přichystaly maketu čarodějnice, která pak byla posazena na vrchol hranice. Ještě před vlastním zapálením hranice byl připravený ohýnek, u kterého si zájemci mohli opéci výborné špekáčky z místního obchodu. Jídlo a podávané nápoje všem přišly vhod, neboť počasí bylo velmi chladné. Dětem to ani moc nevadilo, byly neustále v pohybu na hřišti, na houpačkách, na skluzavce. Postrádaly trampolínu, ale tu prozatím vzhledem ke stále nepříznivému počasí nebylo možné postavit. Však se dočkají. Jakmile byla podpálena hranice, začali se všichni shromažďovat kolem ní, aby se trochu ohřáli. Někteří odcházeli dříve, jiní se pozdrželi. Je stále co si vzájemně sdělovat a o čem vyprávět, třeba o dalších chystaných akcích. Na Modletíně proběhlo pálení ohně o den dříve a stejným způsobem, jako každý rok.

Fotografie z této události si můžete prohlédnout ve složce fotoalbum nebo na tomto odkaze:

obecrusinov.rajce.idnes.cz/Paleni_carodejnic_4_2017/

Obecně závazná vyhláška o nočním klidu

24. 4. 2017

Obecně závaznou vyhlášku obce Rušinov č. 1/2017,o nočním klidu naleznete na tomto odkaze:

Obecně závazná vyhláška obce Rušinov č. 1_,2017, o nočními klidu.pdf

Zápis z 30. zasedání ZO

24. 4. 2017

Zápis z 30. zasedání ZO si můžete přečíst na tomto odkaze:

Zápis z 30. zasedání ZO.pdf

Místní poplatky - upozornění

3. 4. 2017

Žádáme zejména chataře a chalupáře,

aby při platbách převodem zasílali

aktuální výši poplatku 700,- Kč.

Množí se nám případy, kdy jsou zasílány částky nižší.

Kdo již tak učinil, doplaťte zbývající částku na účet obce

č. 1124030329/0800.

Poplatky pro rok 2017

21. 12. 2016

Poplatky vybírá hospodářka na obecním úřadě každé pondělí od 17:30 do 18:30 hod.

Poplatky je nutné uhradit nejpozději do 31.7.2017. Pokud nebudou místní poplatky včas poplatníkem zaplaceny nebo plátcem včas odvedeny, může správce poplatků místní poplatky nebo část těchto místních poplatků zvýšit až na trojnásobek; toto zvýšení je příslušenstvím místního poplatku!!!

(platba v jiné dny po individuální domluvě s hopodářkou)

Poplatek za jednoho psa 50 Kč, každý další 150 Kč.

Poplatek za komunální odpad za dospělou osobu s trvalým pobytem na území obce je po slevě 600 Kč.

Poplatek za komunální odpad za děti do 15 -ti let s trvalým pobytem na území obce je 300 Kč.

Vlastník nemovitosti, který má ve vlastnictví stavbu určenou nebo sloužící k individuální rekreaci, ve které není hlášena k trvalému pobytu žádná osoba, tzn. chaty a chalupy uhradí poplatek 700 Kč.

Poplatek za stočné za osobu s trvalým pobytem na území obce je 20 Kč.

Poplatek za stočné děti do 15 –ti let  není vybírán – zdarma.

Poplatek za vodné za 1m3  je 20 Kč

Úhrada poplatků je možná také elektronicky na číslo účtu 1124030329/0800. Více info k tomuto způsobu platby Vám podá hospodářkannebo je neleznete na internetových stránkách obce www.obecrusinov.cz. Veškeré dotazy můžete odeslata na emailovou adresu obce rusinov@seznam.cz.